На днешния 29 юни,
но 1882 г.
Издигнат е Руския паметник в София.
Намира се на кръговото кръстовището на булевардите „Скобелев“ и „Тотлебен“.

Той е първият руски паметник, построен в столицата.
От източната страна на обелиска стои мраморен релеф на руския държавен герб и руския военен Георгиевски кръст.
Издълбан е надписът „В царствованіи Александра II-го императора всероссійского волею и любовью его освобождена
Болгария 19 февраля 1878 года“.
На западната му страна е вградена втора плоча с надпис „Не намъ. Не намъ, а имени твоему. 1877 – 1878“

Разбира се, че и паметникът и надписите, целят фалшифицирането на българската история.
Защото Русия не ни освобождава , а си присвоява Софийският санджак, именувайки го РУСКА ДУНАВСКА БАЛКАНСКА ГУБЕРНИЯ,
като своя полоса по пътя за Босфора и Дарданелите.
Именно присвояването на Софийският санджак,измамно наричано освобождение,
и преименуването му на РУСКА ДУНАВСКА БАЛКАНСКА ГУБЕРНИЯ,
предизвиква свикването на Берлинския конгрес.
Именно там в Берлин на 1 юли, а не на 3 март в Сан Стефано, възкръсва днешна България.
Нещо повече!
След Съединението на Княжество България с Източна Румелия,
Александър III веднага организира пуч за детронацията на непокорният български княз Александър Батемберг, който е братов син на 
жената на Александър II !


Челе ди Булгерия.
Селище и община в Южна Италия.
Провинция Салерно.
Регион Кампания.
На 8 юни 2016 г. бе открит паметник на брата на Аспарух,Алцек.
Заселил се с прабългари тук.
Те стават лоялни и коректни федерати.
Жителите на Челле ди Булгериа и днес имат съзнанието, че са потомци на българи.
Това е валидно и за потомците на българите в околните селища.
Те се гордеят с произхода си, и много от тях са превърнали спомена за произхода си във фамилно име
-Булгаро,Булгарини, Булгарели, Булгаручи…
Не само близката планина, но и над 800 топонима са с български имена…

…Руски паметник е първият.
Днес вече цяла София е нацвъкана с руски и съвеЦки паметници.
ПОЗОР!

А в СТОЛИЦАТА няма НИТО ЕДИН паметник на Аспарух!
Основателят на държавата България!
ПОЗОР!

Жителите на Челле ди Булгериа и днес имат съзнанието, че са потомци на българи!
На жителите на България и до днес се втълпява в съзнанието, че са вечно неблагодарни слуги
на „благодетеля“ си Русия!