На днешния 28 юни.
Но 1389 г.
Убит е султан Мурад I.
От промъкнал се в шатрата му сърбин…
Султан Мурад е зетят на Цар Иван Шишман.

ФАЛШИФИЦИРАНО е освобождението ни, не от турско, а от Османско владеене.
Тенденциозно наричано робство!
Защото Русия не ни освобождава , а си присвоява Софийският санджак.
Именува го РУСКА ДУНАВСКА БАЛКАНСКА ГУБЕРНИЯ.
Което предизвиква свикването на Берлинския конгрес.
Именно там в Берлин на 1 юли, а не на 3 март в Сан Стефано, възкръсва днешна България.

И не само това!
ФАЛШИФИЦИРАНО е и завладяването ни от Османците,тенденциозно наричано “ падане на България ПОД ТУРСКО РОБСТВО „!

…Гюлчичек е първата съпруга на османския султан Мурад I , наричан Худавендигяр – „Богоподобни“.
Тя е майка на следващия султан Баязид I , наричан Йълдъръм- „Светкавицата“.

…Княгиня Мара е дъщеря на цар Иван Александър и на царица Теодора.
Султан Мурад I официално и иска ръката от брат и цар Иван Шишман, чиято майка е Сара-Теодора.
След като получава съгласието и на двамата, в 1375г.я отвежда в Одрин, който към него момент е столицата на Османската империя .
За първи път Мурад I въвежда титлата султан и така Княгиня Мара, под името Кера Тамара, става първата жена султанка.
Още 78г. преди падането на Константинопол в 1453г., когато столицата на Османската империя се премества от Одрин в Константинопол!

През тези 14 г.на съвместния им брак, Мурад воюва, а Кера Тамара царува в Одрин.
В отсъствието на Мурад всичко е на нейно подчинение…
След убийството на султан Мурад I на 28 юни 1389 г. , го наследява синът му Баязид I .

Когато Баязид I тръгва към Унгария, му пращат вест, че Тимур (Тамерлан) е нападнал малоазиатските владения на Османската империя .
Той се връща с цялата си войска.
В битката при Анкара през 1402 г. Баязид е пленен и убит…
Кера Тамара се провъзгласява за падишах.
Управлява еднолично 9г. огромната Османска империя, до смъртта си през 1411 г.

Погребана е в Бурса, редом с другите османски султани, като Кера Тамара – жената султан.
По нейно желание , вместо цветя и до днес на гробницата и се сее арпа/ечемик/.
Който не вярва, да отиде и с очите си да види!
Бурса е на един ден път…