Български патриотари, но московски ибрикчии!
Не смейте да се подигравате и с кремълски ботуши да газите българската история!
Османската империя е много национална и мултирелигиозна, с народи и религии от три континента.
И никой от тях, освен българските кремълски боклуци, не казва, че са били ТУРСКИ роби…

Аз съм родом от ямболския край .
При оттеглянето си от Одрин 1829г., Дибич Задбалкански е
опожарил нивята ни,
запалил селото ни
и отвел в Русия за крепостни роби селяните.

Няколко години земите на Баш Али пустеели и нямало кой да ги обработва.
Той се принудил и пазарил 5 рода от чирпанско , които се преселили да ги обработват.
По-късно подарил землището на селяните, а те в знак на благодарност /със султански ферман/ преименували селото на Башалии.

През 1850 г. пра-пра-пра дядо ми с още двама „чорбаджии“ отиват на коне до Италия и пазарят майстори каменоделци.
От дялан камък построяват училище и църква, оградени с 2м. висока ограда от дялан камък.
Училището се ползваше и от „народната власт“.
Първите дни след 9.9.44г.БЕЗ СЪД и ПРИСЪДА, след тридневна гавра в местността „Момите“, убиха кмета и попа!
Църквата запустя и се поруи.
Защото тогава религията за комунягите и кръстещият се днес за щяло и нещяло милиционерът-премиер Бойко Бекапето ,
бе „опиум за народите“…

Става въпрос за днешното
село Първенец,
община Стралжа,
област Ямбол.
ИДИ и ВИЖ!
На каменния свод на почти падналата църква,
е издялано 1850 г. и имената на „чорбаджиите“…

Червени боклуци, не смейте да продължавате да се подигравате!
Стига сте изопачавали най-новата ни история ,
когато след 9.9.44г. АБПФК на БКП избиха без съд и присъда над 40 000 от българската интелигенция.
Стига сте лъгали, че българите в 16-та ССР на Живков благоденствали, когато от 1944г. до 1989г.
България на три пъти икономически фалира!
Не продължавайте с кални цървули изцапани с кръв,
да газите и древната българска история!
Османската империя е много национална и мултирелигиозна, с народи и религии от три континента.
И никой от тях, освен българските кремълски боклуци, не казва че са били ТУРСКИ роби…
Роби ли са били българите везири/министри/, над 20 в Османската империя?