Затъването на България на дъното на ЕС, вече далече зад Румъния,
ежедневните неудачи и безобразия,
бюрокращината и беззаконието
СА САМО СЛЕДСТВИЯ
от НЕЗАКОННИТЕ избори в нарушение на чл.1 ал.3 и чл.6 ал.2 на Конституцията на РБ!
-С“избираеми места“/праг на преференции/, които обезсилват гласуването за личностти!
-Без „активна регистрация“, но с абсурдните стотици хиляди „мъртви души“ в избирателните списъци!
-Без възможност за гласуване и по пощата, каквато възможност имат в демократичните страни!
…………

Журналистка от САЩ заби МОЩЕН ШАМАР на Бойко: Г-н Борисов, Вие сте само ВРЕМЕННО на ВЛАСТ!

Ето какво му каза „право куме в очи“:

Г-н премиер, нека да си поговорим по повод Вашето държане с медиите.

Тъй като аз не съм представител на нито една медия в България и съм американски журналист
(учил журналистика в САЩ, работил за американски медии и бил собственик на такава в САЩ) няма как да ме обвините,
че някой ми дава „опорни точки“ в България.

Нека да Ви кажа едно нещо, за да Ви предпазя от бъдещи грешки, докато все още сте някакъв фактор в българската политика:
Медиите в демократичните общества са отделна власт – те не служат на никого, а когато прокарват някакви конкретни идеи –
леви, десни, либерални, консервативни, религиозни, и т.н. – те официално го обявяват в „предмета си на дейност“,
така че всички да знаят кой стои зад тях, кой е собственикът и откъде идва финансирането им.

Това официално се афишира пред публиката.

Може би никой от Вашите пиари или съветници не ви е казал, че държането ви с журналистите е отвратително, но приемете от мен един
безплатен съвет – НИКОЙ политик в западна демократична държава не би си позволил да се държи с журналисти както вие си позволявате!
А ако би посмял, би бил ПРИНУДЕН веднага да си подаде оставката.
Медиите не са там, за да Ви е комфортно! (освен, разбира се, придворните, които ползвате за лични гримьори).

Но нека да не говорим за тях.
Говорим за малкото качествени журналисти в България, които въпреки всички пречки, се опитват да държат сметка на политици
и на Вас включително.
Това им е работата!
Те не са Ви клакьори, те не са там, за да ви е приятно.
Напротив!
Те са там, за да Ви изпотяват и за да ви държат сметка.

Те са посредникът между гражданите и Вас – политическата класа—която години наред показва много слаби резултати по държавност,
върховенство на закона и защита на изконните демократични ценности.
Вашата роля не е да нравоучителствате какви въпроси да Ви се задават, Вашата роля не е да им се карате.
Вие имате само два избора – първи – да им отговорите и втори – да не им отговоряте на въпросите –
с всички произтичащи от това последствия.

Не е Ваша работа да им се бъркате в работата!
Нито е Ваша работа да им казвате какво трябва да Ви питат.
С широко отворени очи и зяпнала уста Ви слушах речитатива в село Ябланово към журналиста, задал въпрос
за Изборния кодекс и искам да Ви уверя, че възрастта на кметовете в региона или асфалтираните пътища до село Ябланово
нямат абсолютно НИКАКВО значение за бъдещето на нацията на фона на недемократичните закони, които се приемат в парламента,
зад които заставате и Вие и Вашата партия.

Изборният закон в България е най-горещата новина в страната в момента.
Той е и във фокуса на международната преса.
От това как е направен, зависи дали в България ще има честни избори и дали на всички граждани ще им бъдат гарантирани
конституционните им права.

Въпросът на журналиста към Вас беше повече от резонен.
А държането Ви с пресата беше скандално, достойно само за политици от едни Задунайски губернии (и тук не говоря за Румъния).

Дали Ви харесват медиите или не, Вие сте длъжен да се съобразявате с тях, защото Вие, както и всички останали политици в България,
сте просто един временен наемен работник.
Нито повече, нито по-малко.
Избийте си от главата всякакви мании за величие, за недосегаемост, за привилегированост или специалност.

Вие сте временен служител на народа.
И може да бъдете сигурен, че ако продължавате с арогантното си поведение спрямо журналистите, ще дойде момент, в който те ще почнат
да напускат демонстративно пресконференции и интервюта с Вас и това моментално ще лъсне в световните медии и после ще се чудите
какви опорни точки да измисляте пред евро-атлантическите си партньори.

И запомнете, светът не се върти около Вас, а се върти около суверена, чието продължително присъствие на жълтите павета през последните
години съвсем не е случайно.

Татяна Кристи, offnews.bg