На днешния 30 юни!
Но през 1971 г.

При катастрофа с кола в прохода „Витиня“ загиват легендарните български футболисти от отбора „ПФК Левски“
Георги Аспарухов и Никола Котков.

Георги Аспарухов Рангелов, известен още като Гунди, е български футболист, централен нападател,
обявен за най-великия български футболист на XX век.
На времето си Гунди е футболист от европейска и световна класа.
За него наддават оферти най-богатите и реномирани клубове в Европа!
На е невъзможно Гунди да избяга на Запад.
Веднага по стандартната процедура
ще бъде обявен за невъзвръщенец,
ще бъде конфискувано цялото му имущество,
ще бъдат обявени за „врагове на народа“ и семейството му, и родителите му …

Погребалната процесия на Гунди и Котков е внушителна!
Многократно по-голяма от задължителните 9-то септемврийски и 7-мо ноемврийски манифестации с безумните скандирания
КПСС-БКП ВЕЧНА ДРУЖБА!“ и „ДА ЖИВЕЕ СеСеСеРе!“
Въпреки ,че ако ученик и студент се скатае, грози го намаляване на поведението и изключване от Комсомола.
С всичките произтичащи от това последствия…
Въпреки ,че ако работник или чиновник изклинчи,слага край на мечтите си
за по-висок разряд и заплата,
за ведомствено жилище,
за карта за бунгало на морето,
за РАБФАК-степендия от завода.
Не, че ако отиде и се съдере да скандира са му гарантирани,
но поне може да си мечтае…

Това беше тоягата и моркова на социализма, както и „безплатното“ здравеопазване и образование.
Като безплатното сирене в капана за мишки…

Нещо подобно на днешното здравеопазване на Петър Москов и Бойко Борисов- „безплатното“ лечение на здравно осигурените.
Хем се самоосигуряваш,
хем от данъците ни допълнително се налива в единствената НЗОК, а в Германия са над 200, конкуриращи се за лекари и пациенти,
хем безконтролно Борисов „спонсорира“ избрани от него болници,
хем като стъпиш в болницата си „избираш екип“,
хем даваш откровен рушвет под масата за „по добри медицински грижи“…

…Над 550 xиляди бългаpи изпpащат двамата велики фyтболиcти до вечният им дом.
Процесията е без аналог в годините на социалистическия блок в Източна Европа.
Затова тя стряска до пребледняване тогавашната върхушка на БКП.
Те неистово се страхуват от струпването на огромни безконтролни маси!
Но и безпартийни, и редови партийци, рамо до рамо
засвидетелстват голямата си любов към Гунди и Котков.

А сърбите сътвориха песен за “ Гунди и Котков, двама футбалери…“,
която светкавично се превърна в хит!