22 юни1941 г. Националсоциалистическа Германия напада СССР в Операция Барбароса…От приятели И НА Хитлер, И НА Сталин, българските комунисти веднага обръщат палачинката.Обявяват се за АНТИФАШИСТИ, за да избегнат думичката националСОЦИАЛИСТИ!
…Преди това, на 23 август 1939 г. в Москва е сключен Пакта Молотов – Рибентроп.Пактът носи и икономически изгоди за СССР. Третият райх изнася за Съветския съюз бойни самолети, експлозиви, радиостанции, промишлени съоръжения … Съветският съюз получава и кредит в размер на 200 милиона райхсмарки.
със секретна допълнителна клауза към пакта Рибентроп-Молотов , е предрешена съдбата на прибалтийските републики Литва, Латвия и Естония, населени предимно с немци.На 15 юни 300 хиляди съветски войници прекосяват границата и окупират Литва. А два дни по-късно, на 17 юни 1940, същата участ сполетява и Естония и Латвия. Няколко седмици по-късно в трите балтийски републики се провеждат псевдо-избори. Те завършват с провъзгласяването на трите балтийски държави за „социалистически съветски републики“.Същият сценарий днес Путин приложи в Крим…
Партньорство съществува и между НКВД – съветската политическа полиция, и германското Гестапо. Съгласно едно тайно споразумение, бившите германски и австрийски граждани, намиращи се на територията на Съветския съюз и борещи се срещу Хитлер, можели да бъдат екстрадирани. Много от тях са предадени на Гестапо. Повечето са избити.
Две седмици по-късно след сключването на Пакта руските войски окупират части от Полша. Победният поход приключва с „побратимяване“ на частите на Вермахта и на Червената армия на съвместен парад в Брест. Бригадният командир Семьон Кривошеин и генерал Хайнц Гудериан стоят един до друг. Две години по-късно танковите дивизии на Гудериан вече са пред Москва. „Меденият месец“ отдавна е свършил.
…22 юни 1941 г. , верен на своя Блицкриг, Хитлер напада СССР без да и обяви война.Както не е обявявал война НА НИКОЯ ДЪРЖАВА!С едно ЕДИНСТВЕНО изключение!Обявява война на САЩ!И това му коства главата!Цялата икономическа мощ на САЩ се стоварва на главата му!Днес САЩ имат над 16 ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ БВП от Русия! Тогава раpликата е била още по-фрапираща!САЩ започват веднага да строят военни заводи направо в Русия.И обръщат хода на войната…На 30 април Хитлер капут в Берлин!На 7 май Германия капитулира в Реймс,Франция!Какъв ли „Ден на победата“ празнуват руснаците на 9-ти май?