Раковски, Левски, Данаил Попов,Ботев, Стамболов!
Всичките единодушно предупреждават, че Русия е враг №1 на българщината!

ВСЕБЪЛГАРСКИЯТ КАЛЕНДАР

7-ми май,
1882-ра година.

По настояване на Стамболов, българският държавен глава, „непослушният“ племенник на руската империатрица, княз Александър Първи,
отзовава руският дипломатически представител Хитрово,
който с държанието си става невъзможен.
Докато е в София, Хитрово прокарва плановете на новия руски император Александър Трети, който също е Българомразец.

Хитрово в София, подронва устоите на българската държавност,
подмолно работи за суспендиране на Търновската конституция,
за управляване на България чрез руски генерали,
и за добиване на концесии от руски предприемачи и финансисти.

Русия премества Хитрово в Букурещ,
откъдето продължава да субсидира и организира преврати, атентати и нападения в България.

Дори ортодоксалният комунист Васил Коларов,
с множество писмени документи потвърждава това в книгата си „Авантюри на руския царизъм в България“.

Дори Председателят на Коминтерна и марионетка на Кремъл Васил Коларов,
отрича освободителната мисия на Русия, спрямо България,
присвоила си я като РУСКА БАЛКАНСКА ДУНАВСКА ГУБЕРНИЯ.

Именно БЕЗСРОЧНАТА окупация на българските земи е причината за свикването на Берлинския конгрес,
където на 1-ви юли 1878г. е основана новата българска държава.

Но Русия се отмята от договореностите на Цариградската посланишка конференция,
и налага на великите сили,
разпокъсването на българските земи!

Дори румънският сенат протестира,
против даването на изконната българска Добруджа на Румъния,
като компенсация за присвоените румънски земи от Русия.

„И ще познаете истината,
и истината ще ви направи свободни.”
(Иоан 8:32).

Русия е враг №1 на българщината и до днес!
На връх националния празник 3.3.2020г.,
предателят Борисов, троянският кон на Путин в ЕС и НАТО,
единствен от балканските премиери,
осигури въздушен коридор,
на руските антинатовски ракети „Панцир-1“ за Сърбия…