„Вино от глухарчета“ е полу-биографичен роман от 1957 на невероятният американски писател Рей Бредбъри.
Действието се развива през лятото на 1928 г. в измисления град Грийн Таун (зелен град), Илинойс…

Българката Петя Ангелова спечели престижна награда за кино в САЩ с филма си „Вино от глухарчета“.
Той е филмова интерпретация на едноименният роман на Бредбъри.

Успехът на Петя не е случайност!
Зад гърба си има няколко филма и над 600 предавания като режисьор и водещ.
Успехът на филма „Вино от глухарчета“ е закономерност, изстрадана от нея.

Саматя Петя признава, че трудностите по пътя не са били никак малко.

„Никак не беше лесно да се намери финансиране на проекта“
„Да правиш филм с малко средства и почти сам е почти невъзможно…“
Петя пътува сама из Щатите, за да снима.
Разчита на помощ от най-близките.
„Брат ми живее в САЩ и много ми помогна морално, финансово и дори беше оператор на част от филма.
Лентата е заснета в САЩ.
Пътувах сама, бях освен всичко друго и оператор.“

„Амбицията на филма ми е да покаже колко много има да се открие,
да се въобрази
и да се изпита
в страната на неограничените възможности.
Да покаже важността на нещата които правим…“

Премиерата на „Вино от глухарчета“ за българската публика ще бъде на 17 септември от 20:30 на Римския стадион
по време на Празниците на Стария град в Пловдив.

Едва ли милиционерът-премиер Винету от Банкя е чувал за Рей Бредбъри.
И въобще не му пука, че в ЕС, единствено в България ДДС е 20 %.
Еднакъв за всички стоки и услуги!!!

ДДС върху книгите в ЕС:

Великобритания – 0%
Ирландия – 0%
Люксембург – 3%
Испания – 4%
Италия – 4%
Хърватия – 5%
Кипър – 5%
Унгария – 5%
Полша – 5%
Малта – 5%

РУМЪНИЯ – 5%

Франция – 5.5%
Белгия – 6%
Гърция – 6%
Швеция – 6%
Холандия – 6%
Португалия – 6%
Германия – 7%
Естония – 9%
Литва – 9%
Словения – 9.5%
Словакия – 10%
Австрия – 10%
Финландия – 10%
Латвия – 12%
Чехия – 15%

БЪЛГАРИЯ – 20%

Тъпият като галош милиционер-премиер и шайката му, крепят властта си ЕДИНСТВЕНО
върху „избираемите места“/праг на преференциите/,
които са НЕЗАКОННИ, според чл.1, ал.3 и чл.6, ал.2 на ВЪРХОВНИЯТ ЗАКОН, Конституцията на РБ!
Винету от Банкя иска ВСИЧКИ да са ТЪПИ като НЕГО…

Същевременно путинистът премиер-милиционер Борисов, не прави ревизия на Нефтохим и не се внасят нито лев Данък печалба в НАП.
Така към Русия ежегодно изтичат милиарди €…