На днешния 27 юни,
но през
1944 г.
По нареждане на Сталин започва масова депортация на българи от Крим .
От тоталното етническо прочистване на Крим, жертви стават над 12 хил. българи.

Масовите екзекуции, терора и останалите репресии са най-важния инструмент за завземането
и задържането на властта в СССР и у нас от АБПФК на БКП след 9.9.44г.
Налагането на страх и пълно подчинение в тоталитарната държава става чрез спостоянно поглъщане на
„неприятели“–капиталисти, кулаци, интелигенция, духовенство, „врагове с партиен билет“.

С щиковете на окупационната съветска армия е наложената на 9 септември 1944 г. диктатура АБПФК на БКП.
Тя буквално смила всички социални структури на България.
В страната и до днес се установява властта на българския филиал на болшевишкия Коминтерн –
първоначално незначителен като членска маса, но крайно жесток и брутален към политическите си опоненти.
Още през първите три месеца на „народната“ власт, с терористични похвати от АБПФК на БКП
са избити без съд и присъда над 40 хиляди представители на интелигенцията, държавното управление,
армията, църквата и предприемачеството.
Следват съдебните убийства на „народния“ съд, екзекуцията на парламентарната опозиция и
заграбването на почти цялата градска и селска СОБСТВЕНОСТ.
Насилията на АБПФК на БКП продължават и при режима на Живков!
И не само чрез т.н. „Възродителният процес“.
И вземат нови свидни жертви сред остатъците на „вражеската“ интелигенция в страната и сред успелите да избягат зад граница
критици на режима като Георги Марков и др.

Днес при меката диктатура на Борисов това се изразява в заграбване, унищожаване или притискане на конкурентен бизнес, чрез държавните
институции.
Маргинализират се журналистите и интелигенцията…
И днес политическите послания са НЕ за КОНКРЕТНИ ангажименти,
а чрез измислени врагове: ГЕРБ срещу БСП, ОП срещу ДПС, „десни“ срещу „леви“…
И днес ОНИЯ ТАМ ГОРЕ са недосегаеми и безнаказани, каквито и безобразия и престъпления да вършат…

Насилствените съветски колхози, наричани ТКЗС, съсипаха българското село!
Близо ХИЛЯДА села изчезнаха от картата на България при комунизма, а градовете се напълниха с лишени от собственост селяни.
Чрез т.н.“жителство“ пролетариата се закрепостяваше в градовете.
Сталинската колективизация бе наложена от верните еничери на Кремъл- АБПФК на БКП.
В цяла България се насърчаваше подмазвачеството, кариеризмът,арогантността, простащината, глупостта, мързела и корупцията,
което продължава и до днес…
Погледнете само какви тъпанари и простаци са кадрите на Борисов…

Елитът на България веднага след 9.9.44г. бе подменен от хора, 20% от които са напълно неграмотни, а 71% имат едва основно образование.
Затова чрез „класово-партийният подход“ до вчера ни управлаваше един цървул от Правец,
а днес ни е премиер милиционер от Банкя , тъп като галош…

…Сталин одобрява прогонването на кримските българи още на 2 юни 1944 г.Държавният комитет за отбрана
определя местата за заточението им в суровите краища на Урал, Западен Сибир и Средна Азия.
На 27 юни части на НКВД обкръжават 11 компактно заселени с българи райони в Крим и с насочени оръжия дават на обитателите им
няколко часа да си приготвят багажа за дългия път на североизток.
254 българи са незабавно арестувани и изпратени в изолаторите на НКВД.
Едновременно с това са уволнени от Червената армия и изпратени към местата за „специално“ заселване 582-ма
офицери и войници с български произход, направо от фронта, все още СРАЖАВАЩИ СЕ срещу националсоциалистите на Хитлер.

Условията за живот в каторгите за българите и останалите прогонени кримски народи са ужасяващи:
От 225 хил. заточеници само за пет години умират 33 хил. души, а смъртността е 7 пъти по-висока от раждаемостта.
След смъртта на Сталин от „душегубките“ са освободени едва няколкостотин кримски българи.
Формално те са освободени от местата на заточение, но съветската власт им забранява да се върнат в Крим.
Не са компенсирани за конфискуваното имущество и отнетите домове и градини.
Напротив!
През 1956 г. дори е издадено специално постановление, което отчита притесненията на „новодомците“ – предимно етнически руснаци,
завзели имотите на българите и останалите бивши кримски народи.
Пристигащите от местата на заточение бивши обитатели на Крим си търсели правата,
но какви права да си търсиш в една комунистическа държава…

През 1967 г., с Указ Кремъл снема забраната за завръщане.
Но с нищо не съдейства на изгонените да получат покрив и не им съдейства дори с абсолютно задължителната в СССР
паспортна регистрация по родните си места.
И след сгромолясвянето на СССР и създаването на независима Украйна,
молбите за пълна реабилитация на около 46 хил.наследници на прогонените от Сталин българи,
татари, арменци и гърци остават глас в пустиня.
А окупацията на Крим от Путин поставя още по-непреодолими прегради пред желаещите да се завърнат.
Между 1989 г. и 2010 г. в Крим се установяват едва 855 наследници на прогонените българи…

Не по-малко трагична е и съдбата на намиращата се на север от Крим, общност на таврийските българи“!
Все още малко се знае за жестоката участ на около 2000 наши сънародници от Таврия /област в Източна Украйна/,
които през войната се завръщат в България и стават ПЪЛНОПРАВНИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ.
Обаче след окупацията на страната от Червената армия, подчинените на Кремъл превратаджии и АБПФК на БКП предават в
ръцете на НКВД всички наши сънародници от Украйна, които не успяват да се укрият и избягат.
Съдбата на върнатите насилствено в СССР българи е почти неизвестна.
В повечето случаи те преминават през ада на ГУЛАГ…

Вероятно подобна щеше да е съдбата и на българските турци, ако при „Възродителният процес“ не бяха натирени в Турция,
а бяха депортирани в азиатската част на СССР и в Сибир…
Но колосът на глинени крака СССР се задъхваше икономически, което доведе до разпада и на СССР и на целият Социалистически лагер.
И не можеше да се занимава със стотици хиляди български турци,ПЪЛНОПРАВНИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ със собствен транспорт депортирани в Турция.
За разлика от само някакви си 2000 таврийските българи, също ПЪЛНОПРАВНИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ, с държавен транспорт депортирани в СССР
И предадени от социалистическа България, в ръцете на палачите от НКВД …